Muhtarlar için Makedonya’ya gezi düzenlemesi eleştiri konusu olan Başkan Yücel, eleştirilere açıklık getirdi. Yücel, “Zaten bundan yıllar öncesinden mahalle muhtarlarımıza bir sözüm vardı. Oda bugünlere nasip oldu. Belediye bütçesinden herhangi bir kuruş bile harcama yapılmadı. Kendi imkanlarımızla gidip geldik” dedi.

Alanya Belediyesi haftalık olağan encümen toplantısı Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yücel, öncelikli olarak Alanya'nın ve İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik ederek hayırlara vesile olmasını diledi.  Yücel "Bugün haftalık olağan encümen toplantısını gerçekleştirdik. Birimlerimizden birçok konular vardı onları değerlendirdik. Belediye mülkleri ile ilgili ihaleler vardı onları gerçekleştirdik. Alan arkadaşlarımızda hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Her zaman için Alanya'da örnek projeler yapıyoruz. Bizde bu vesile ile Kapalı pazar yeri taahhütlerimiz vardı. Örnek olarak Salı Pazarımızı kapalı pazar alanına dönüştürdük. 17 Nisan Salı günü saat 10'da resmi açılışını yapacağız. Hem pazarcı esnafımıza hem de vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Tüm halkımızı açılışa bekliyoruz" dedi.
‘BAKAN BEYİN VARDIR BİR BİLDİĞİ’
Başkan Yücel’e sorulan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sorusu damga vurdu. Çavuşoğlu, yeniden Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı seçilen Mehmet Şahin’i tebrik etmek için yaptığı ziyarette “Milletin ve devletin verdiği gücü halka karşı kullanan insanların psikolojik sorunları vardır.” demiş, bu sözlerin muhatabının da Şahin’in rakibi Mustafa Tuna’yı desteklediği iddia edilen Yücel olduğu düşünülmüştü. Bakan’ın bu sözlerini nasıl değerlendirdiği sorulan Yücel, “Bakan Bey bizim büyüğümüzdür, onun söylediklerini dikkate alırız. Vardır bir bildiği” diye konuştu.
'BELEDİYENİN BÜTÇESİNDEN 1 KURUŞ BİLE HARCAMADIK' 
Muhtarlar için Makedonya’ya gezi düzenlemesi eleştiri konusu olan Yücel, " Zaten bundan yıllar öncesinden mahalle muhtarlarımıza bir sözüm vardı. Oda bugünlere nasip oldu. Belediye bütçesinden herhangi bir kuruş bile harcama yapılmadı. Kendim sözümü yerine getirmek için arkadaşlarımızla bir ata yadigârı olan Makedonya'ya kültür ve sosyal projelerle ilgili bir gezi düzenledik. Oradaki üniversiteleri, büyükelçilikleri gezdik. Yunus Emre vakfına dahi ziyarete gittik. Çok güzel bir sonuçlar doğurdu. Ben sadece sözümü yerine getirdim. Bu şehri her zaman birlikte yönetelim prensibiyle çıkmıştık. Birlikte de yönetiyoruz. Belediyemizin bir kuruşuna bile dokunmadan kendi imkanlarımıza gidip geldik" şeklinde konuştu

 

KAynak : http://www.haberalanya.com.tr/guncel/1-kurus-bile-harcamadik-h45766.html 

 

Sponsorlarımız